Video’s, Woordvoering: Tussenrapportage (Turap)
16 oktober hield ons commissielid Ron van Wamel woordvoering over de Tussenrapportage (Turap)
Dit is zeker het lezen en bekijken waard.
Aansluitend een korte woordvoering over inspraak platform in gesprek.nl.
Wij blijven aanhikken tegen de eerdere uitspraak door het college dat INSPRAAK geen ZEGGENSCHAP is

Voorzitter, dank u wel voor het woord.
Behoorlijk Bestuur voor Den Helder en Julianadorp heeft kennis genomen van de tussentijdse wijzigingen. Over de Turap hebben we een aantal vragen/opmerkingen.
PROGRAMMA 1.3
(BLZ. 11) betreft het onderzoek over de verdeling van taken en verantwoordelijkheden tussen gemeente, Willemsoord en Zeestad.
Behoorlijk Bestuur is een voorstander er van dat de raad meer grip en sturing heeft op de verbonden partijen.


(BLZ. 11) 1.3.1 Het proces van meldingen openbare ruimte en overlast is verbeterd middels de zogeheten klantreismethodiek. Er is een handreiking bereikbaarheid opgeleverd. Betreft het onderzoek welk gedaan is naar de huidige bereikbaarheid.

Fijn dat er een onderzoek is gedaan naar de bereikbaarheid gemeente. Behoorlijk Bestuur ontvangt regelmatig signalen dat de bereikbaarheid van de gemeente niet optimaal is. Maar kunt u ook aangeven wat de resultaten van het onderzoek zijn?

Opmerking: 204.000 extra rente kosten is best een groot bedrag. Vraag: Waarom wordt er 3 jaar na dat het besluit genomen geherfinancierd.

(blz. 19)

Bij vaststelling van het coalitieakkoord is er € 70.000 toegekend voor de bezetting van de HUB in Julianadorp. De HUB wordt naar alle waarschijnlijkheid niet in 2023 geopend, reden waarom dit budget mag vrijvallen.
Wat opvalt: in het raadsvoorstel van 23 nov 2022 staat:
4. een bedrag van €80.000 beschikbaar te stellen voor de hub Julianadorp. Wat is waar de 70 of 80 K?


Antwoord: Uitgeweken om te kijken naar uitwijken MFC Julianadorp
Programma 2 Zorgzame gemeente
(blz. 27)
Hoeveel jongeren hebben ze aan werk geholpen.
Hoe pakken ze dat aan. Wat kost deze organisatie de gemeente Den Helder. Hoe benaderen ze hun doelgroep.

(Blz. 29)
Activiteit 2.3.5 Via de regionale website Zicht Op Werk geven we informatie en stimuleren we inwoners vanuit intrinsieke motivatie om eigen regie te pakken
Waarom staat de bullet op oranje?


Extra geld naar DNO doen?…om op het gewenste niveau te behouden… waarom ? kost het in stand houden extra. Of is het huidige niveau onder de maat…?

De problemen met de dak- en thuislozen medemens. Veroorzaakt door de gemeente en DNO die de 24 uursopvang beëindigen door het ondergetekende convenant met de Visbuurt eenzijdig stilzwijgend te beëindigen.

Interruptie: graag voor 1 nov een duidleijke uiteenzetting waarvoor de subsidie wordt gebruikt. Schriftelijk antwoord is wat ons betreft prima




Vitale gemeente
De TURAP geeft aan dat er op Huishoudelijke hulp een afwijking is van-350.000 . Dit zijn extra uitgaven. Argument is dat de mensen ouder worden, maar dit was neemt BB aan ook bekend bij vaststellen begroting 2023 ? Hoe kan deze afwijking toch ontstaan? Wat zegt dit over de begroting van 2024?



8 bushaltes zijn aangepast zodat deze toegankelijk zijn voor mensen met een fysieke beperking. Kan bij de prioritering de nieuwe weg (bushaltes beide kanten bij Total Energies) bovenaan komen te
staan levert al lange tijd gevaarlijke situaties op.
Blz 52
De herinrichting van het zuidelijke deel van Willemsoord wordt
afgerond


Behoorlijk Bestuur is met 7 gekozen zetels de grootste partij in de gemeenteraad van den Helder
Ons meldpunt klachten lokale overheid is te bereiken via
(mailen heeft de voorkeur):
Email: uwmeldpunt@gmail.com
Mobiel: 0630525721
Of vul onderstaand contactformulier in
Ons meldpunt WMO Klachten is te bereiken via
(mailen heeft de voorkeur):
Email: wmoklachten@gmail.com
Mobiel: 0630525721
Of vul onderstaand contactformulier in
Contact ons, uw mening telt!
Na invullen op bevestigen klikken
Voor meer NIEUWS klik HIER
Wie zijn wij? klik HIER